Krásné velikonoční svátky přeje Dílna Gawain

 Dílna je od 28. 3. do 1. 4. zavřená. 

Dílna Gawain

Předvánoční besídka

Ve čtvrtek 21. prosince 2023 proběhla v dílně předvánoční besídka. Společně jsme přichystali sváteční stůl, vytvořili plovoucí svíčky, zazpívali koledy a prožili radost při obdarovávání.

Pastýřská hra v Obci křesťanů

V pondělí 18. prosince 2023 jsme se nechali vánočně naladit Pastýřskou hrou, kterou nacvičili studenti a přátelé Akademie sociálních umění a umělecké terapie Tabor. Hra byla určena dílnám.

Adventní trhy v Obci křesťanů

V sobotu 16. prosince jsme prodávali naše výrobky na adventních trzích v Obci křesťanů (Na Špejcharu 291/3). Trhy se povedly. Lidé měli radost z krásných výrobků, které na ně dýchly teplem.

Rájská hra

Ve středu 13. prosince 2023 jsme vystoupili s hrou o ráji, kterou nacvičili uživatelé služby spolu s Jiřím Paulem. Hra se nacvičovala nejprve v pátek při aktivizačním programu Slovo, řeč a divadlo. Postupně, s blížícím se datem vystoupení se nacvičování divadla zintenzívnilo a probíhalo každý den. Lidem se vystoupení moc líbilo a našim uživatelům přineslo velkou radost. 

Adventní trhy ve WMŠ Koněvova

V sobotu 9. prosince 2023 jsme se ´účastnili prodeje našich výrobků na adventních trzích v WMŠ Koněvova (ul. Koněvova 240a/2497)

Školení první pomoci

V úterý 5. prosince 2023 jsme absolvovali kurz první pomoci. Kurz byl určen zaměstnancům Dílny Gawain. Školitelem byl Bc. Tomáš Hájek. Školení organizoval Most ke vzdělání.

Adventní trhy v Jinonicích

V sobotu 2. prosince  2023  jsme se účastnili prodeje na předvánočních trzích v ZWŠ Jinonicích 

(ul. Butovická 228/9). Součástí prodeje byla ukázka a výuka předení a dílnička s plstěním andělíčků pro děti. 

Adventní spirála

30. listopadu jsme přivítali přicházející adventní čas adventní zahrádkou, spirálou, která se konala v prostorách dílny. 

Martinská slavnost

13. listopadu 2023 jsme oslavili svátek svatého Martina. Po krásném povídání o životě Martina de Tours a vyprávění příběhu "Hvězdné tolary" jsme se pustili do tvorby svatomartinských rohlíčků. Pracovali jsme ve dvojicích a vzájemně si pomáhali. O upečené rohlíčky jsme se vzájemně podělili. Potom jsme malovali krásné obrazy s tématikou darování pláště žebrákovi. 

Setkání dílen na Opatově

12. října 2023 jsme se opět sešli se spřátelenými dílnami: dílnou Jinan, dílnou Eliáš, ateliérem Via Roseta a chráněnou dílnou Lemniskáta. Každá z dílen nacvičila veřejné vystoupení a předvedla ho ostatním. Mohli jsme se radovat z pěkného hudebního a pěveckého vystoupení, divadla, eurytmie a tance. Po vystoupení následovalo občerstvení připravené dílnami, opékání buřtů a společné povídání. Prostory k setkání nám umožnila opět dílna Jinan v Z a SŠW Opatov (ul. Křejpského 1501, Praha 4).

Zavřeno 9. 10. 2023

Dne 9. 10. 2023 je pro uživatele služby dílna zavřená z důvodu interního školení zaměstnanců Dílny Gawain, z.s.

Michaelská slavnost

2. října 2023 jsme oslavili Michaela příběhem a malbou. Zahájením nás celý měsíc provázely váhy archanděla Michaela, kde na jedné misce vah byl kámen v podobě toho zlého a tíživého a druhá miska vah se plnila kamínky se kterými souvisely příběhy odvahy, rozhodování, nebo dobrých skutků. Společně jsme pak měli možnost zažít okamžik, kdy miska dobrých skutků převážila a zvítězila. 

Výlet přes most HOLKA

12. září 2023 jsme se v krásném čase babího léta vypravili s dílnou přes nový most spojující Holešovice s Karlínem. Prohlédli jsme si ostrov Štvanici. V objevování zákoutí nejbližšího okolí budeme pokračovat.

Dílna je pro uživatele od 3. 7. do  18. 8. 2023 uzavřena. 

Přejeme krásné léto.

Dílna Gawain

Společný výlet do Stromovky

29. června 2023 jsme podnikli společný výlet do Královské obory Stromovka. Oslavili jsme tak svatojánské období a příchod léta.

Teambuildind v Kutné Hoře

28. června 2023 náš osmičlenný tým podnikl společný výlet po okolí Kutné Hory. Prošli jsme se po Stříbrné naučné stezce údolím řeky Vrchlice. Podívali jsme se na Vrchlické vodopády. Své putování jsme příjemně zakončili v restauraci Dačický v Kutné Hoře.

Společné malování a modelování

12. června 2023 jsme společně s uživateli služby malovali a modelovali. Naším tématem byla voda, životní síly a rostliny. Uměleckou tvorbou nás provázela terapeutka v oblasti malování, Jana Matulová.

Malování ve Stromovce

29. května 2023 jsme se s dílnou vydali opět na pozorování přírody a malování stromů do Královské obory Stromovka. Malovali jsme technikou strouhaného suchého pastelu. Práce nás bavila.

Pletení pomlázek

V týdnu od 3. do 5. dubna 2023 si pánské osazenstvo dílny mělo možnost zhotovit pomlázku na Velikonoce. Za asistence vedoucího dřevodílny, Jiřího Paula si upletli krásné pomlázky z osmi březových prutů.

Řemeslný workshop pro ZŠ třídy

20. a 27. dubna 2023 dílna pořádala řemeslný workshop pro 3. třídu ZWŠ Jinonice. 

10. května 2023 dílna pořádala řemeslný workshop pro 1. třídu ZŠ Lopéz.

Velikonoční jarmark

1. dubna 2023 se dílna účastnila Velikonočních jarmarků ve WZŠ Jinonice a ve WMŠ Koněvova, kde prodávala své výrobky z textilní dílny a dřevodílny.

Tříkrálová hra

27. ledna 2023 se uskutečnilo vystoupení Tříkrálové hry, kterou nacvičili páteční uživatelé, pod vedením Jiřího Paula. Hru zahráli v prostorách Dílny Gawain pro své rodiče a přátele dílny.

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 22. prosince 2022 proběhla vánoční besídka určena uživatelům dílny. Společně jsme nazdobili stromeček, připravili občerstvení, pouštěli svíčky, zpívali koledy a obdarovali se dárky. 

Pastýřská hra v Obci křesťanů

Ve středu 21. prosince 2022 se v Obci křesťanů (Na Špejcharu 3, Praha 7) uskutečnila Pastýřská hra, kterou připravili studenti Akademie sociálních umění Tabor. Dopolední představení bylo určeno dílně Gawain a Eliáš a školce Včelička. Hra se moc líbila.


Adventní trhy

Vážení přátelé,

na těchto adventních trzích nás můžete potkat:

V sobotu 26. listopadu v ZWŠ Jinonicích od 11 do 17 hod.

V sobotu 3. prosince v WMŠ Koněvova od 11 do 16 hod.

V sobotu 17. prosince Obec křesťanů od 10 do 18 hod.Martinská slavnost

V pátek 11. listopadu 2022 se v dílně konala slavnost svatého Martina. Společně jsme si připravili a upekli svatomartinské rohlíčky a podělili se o ně. 

Uzavření dílny

Dne 26. a 27. října je dílna uzavřena.

Těšíme se na Vás v pondělí 31. 10.

Dílna Gawain.

Oslava 20 let 

Dne 15. 10. 2022 proběhla oslava 20. výročí založení Dílny Gawain. Součástí programu byl zahajovací zpěv zaměstnanců a uživatelů dílny, divadelní hra O rytíři Gawainovi, společný zpěv lidových písní a tanec, ke kterému nám zahráli přátelé z Nové Vsi nad Popelkou, ukázka řemesla - práce s ovčí vlnou a tombola. Oslava se povedla a myslím, že si všichni odnesli krásný zážitek. Děkujeme všem zúčastněným. Dílna Gawain

Uzavření dílny od 9. 7. do 24. 8. 2022

Od 9. 7. do 25. 8. je dílna pro uživatele uzavřená. Těšíme se opět na viděnou 25. 8. Přejeme krásné léto Dílna Gawain

Teambuilding

Ve středu 8. června 2022 jsme podnikli stmelování zaměstnanců Dílny Gawain a vydali jsme společně do keltského hradiště na Tetínských skalách. Hrad Tetín nechala zbudovat Krokova dcera Teta. Později zde žila svatá Ludmila, babička svatého Václava. Ze Srbska je to osmi kilometrový okruh krásnou krasovou oblastí. Za pozornost stojí Tetínské vodopády. 

Malování ve Stromovce

V úterý 31. května 2022 jsme šli malovat do Stromovky. Malováním nás provázela Mgr. Jana Matulová, studentka Akademie sociálních umění Tabor - obor Arteterapie. Malovali jsme technikou suchého pastelu. Naší předlohou byly stromy. Byl to krásný a uvolňující zážitek. 

Setkání dílen na Opatově

Ve čtvrtek 26. května 2022 proběhlo setkání spřátelených dílen v prostorách Základní a střední školy waldorfské na Opatově. Setkání se účastnila také Dílna Eliáš, Dílna Jinan, Ateliér Via Roseta a chráněná dílna Lemniskáta. Každá z dílen měla umělecké vystoupení (zpěv, divadlo, eurytmie). Následovalo občerstvení, táborák a sdílení. Po dvouleté pauze jsme byli plni dojmů.

Společný výlet do Stromovky

Ve středu 4. května 2022 jsme podnikli společný výlet do dolní části Stromovky. Bylo krásně a nám bylo dobře.

Pletení pomlázek

Ve středu 13. dubna 2022 si mužská část z řad našich uživatelů upletla pomlázku pod vedením vedoucího dřevodílny, Jiřího Paula.


Veselé Velikonoce

Dne 14. 4. je dílna zavřená.
Těšíme se na viděnou v úterý  19. 4. 2022.
Přejeme Vám klidné prožití velikonočních svátků. 
Dílna Gawain

14.3.2022 odpadá kroužek 

Dne 14. 3. odpadá z provozních důvodů kroužek plstění

UZAVŘENÍ DÍLNY OD 7. 3. 2022 DO 11. 3. 2022


Dobrý den,

od 7. 3. do 11. 3. je dílna uzavřená.

Děkujeme za pochopení.

Dílna Gawain